Зібрано голосів

Назва проекту

Вироблення з опалого листя біокомпосту та біогумусу вермікультурою для охорони екології міста за рахунок ліквідування метода вивезення його на смітник чи спалення.

ПІБ Ініціатора: Шаповал Ігор Михайлович
Пошта: igor.m.shapoval@ukr.net
Телефон: 0975604241
Статус: Відхилено
Проект №4
Подано 25.03.2019 11:39

Тип проекту

Великий

Категорія проекту

Естетичне облаштування міста

Адреса місця реалізації проекту

м. Світловодськ, вул. Бойко 5 кв. 42, м.т.: 097 560 42 41

Назва установи / закладу

Шаповал Ігор Михайлович, Громадська організація "Світловодське міське відділення Українського Союзу Промисловців, Підприємців, Роботодавців

Короткий опис проекту

Замість вивезення на смітник листя на території міста Світловодська пропонується використання його для виробництва вермікомпосту (субстрату для споживання дощовими хробаками вермікультури) та біогумусу (перероблений компост вермікультурою цінне органічне добриво для підкормки рослин).

Проблема

У місті дерева насичують атмосферу киснем, акумулюють частину забруднюючих речовин, виконують рекреаційну функцію. Вони мають величезне значення при захисті міського повітря від шкідливих речовин. Перш за все, це зниження концентрації озону, оксидів азоту, оксиду вуглецю, двооксиду сірки, вуглекислого газу. Листя дерев збирають на своїй поверхні дрібні частинки, які або залишаються на листках рослин, або змиваються дощовою водою. Також листя вбирають шкідливі викиди, якими перенасичена атмосфера міста. Накопичення отруєного листя, завдає шкоди деревам і губить трав'яний покров. Листя пролежавши зиму на газонах, утворює під снігом кірку. Залишати таку підстилку і дозволити їй існувати - це величезна шкода для цієї ділянці. Сьогодні наважуються вирішувати проблему з опалим листям у місті Світловодськ, що призводить до нових проблем, де майже вся маса опалого листя утилізується похованням на полігонах твердих побутових відходів, де найчастіше листя спалюють, але це завдає непоправної шкоди людині і навколишньому середовищу. Концентрація шкідливих речовин в димі дуже велика. Хімікати полігонів здатні викликати інтоксикацію організму і вразити дихальні шляхи, центральну нервову систему і слизову оболонку очей. Частково листя несанкціоновано спалюється. Прибираючи листя в парках, лісосмугах, зонах відпочинку (санаторії, ботанічні сади) людина позбавляє землю перегною, а комах і їх личинки - можливості перезимувати, сховавшись в «підстилці з листя». Треба залишати листя під деревами в лісопарках і лісах, частково прибирати в історичних парках. Прибирання опалого листя на подвір'ях і парках веде до виснаження ґрунту і загибелі зелених насаджень. При спалюванні усі скупчилися речовини миттєво потрапляють в атмосферу, внаслідок чого руйнується озоновий шар. Дим від осіннього листя є, без перебільшення, біологічною зброєю, так як кількість забруднюючих речовин в 200-300 разів перевищує допустиму концентрацію. Екологи підтверджують, що коли вони порівнюють вплив викидів, які потрапляють в повітря від масового спалення листя з промисловими викидами. При спалюванні 1 тонни сухої рослинності в повітря виділяється до 30 кг шкідливих викидів. До їх складу входять одні з найбільш отруйних речовин для людини - діоксини. При спалюванні рослин вивільняються пестициди, якими вони могли бути оброблені, в повітря також потрапляють пил, чадний газ, окиси азоту, деякі види канцерогенів - всі вони шкодять легким і бронхах, впливають на роботу нирок і печінки, знижують імунітет. У списку шкідливих речовин і бензапірен, який з'являється в листі, тліючих без доступу кисню - він може стати причиною ракових захворювань. До речі, дим в загальному містить приблизно в 350 разів більше речовин викликають рак, ніж в сигаретному димі.

Мета проекту

1. Отримувати з листя біокомпост, біогумус і червячную масу на організацію нових проектів з переробки інших органічних відходів. 2. Скоротити витрати на паливо, яке витрачається на вивезення рослинних відходів на звалище. 3. Перероблені відходи повертати в місто у вигляді органічних добрив, для: а) розширення громадських садів; б) вирощування саджанців для озеленення міста; в) відродження родючості грунту в парках, скверах, клумбах; г) навчити городян переробляти свої відходи на кухні, дачних і присадибних ділянках, організаціях і підприємствах.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Використати опале листя, як цінне органічне добриво, яке можна отримати за рахунок переробки листя органічними розчинами та вермикультурою та сировину під мульчування культур для утримання вологості або тепла в зимку. А найголовніше повністю відмовитись від спалювання листя на відкритих площах, звалищах, полігонах та в своїх приватних дворах.

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

1. Міська громада; 2. Комунальні установи; 3. Бізнес-установи для облаштування територій.

План заходів з реалізації проекту

Листя формується під вивезення купками Згідно укладеного договору з ЖКГ листя вантажиться на тракторний причіп Трактор звозить листя на відведену площу під переробку Вивантажувати під пошарове обробку розчином Вивантажені смугою формує гряду з листя, зручну для переробки Формування буртів під ширину ворошителя для кругообігу в певні періоди Самохідні ворошителя для листя на обмежених смугах з буртами При організації переробки листя на гектарах використовуються причіпні ворошителя з максимальною шириною захвату від 2.5 м до 4 м При потребі облаштовуються даткові пункти прийому листя

Ключові показники оцінки результату проекту: економічні (наприклад, збільшення надходжень до бюджету, економія ресурсів, тощо), соціальні (наприклад, рівень охоплення дітей фізкультурою та спортом, тощо), екологічні (наприклад, зменшення забруднення навколишнього середовища, тощо), інші показники, які можна використати для оцінки досягнення результатів практичної реалізації проекту.

1. Економія бюджету за рахунок зменшення витрат на вивезення листя комунальними підприємтвами УЖКГ 2. Співпраця з приватними ЖЕКами та ОСББ. 2. Зменшення забруднення навколишнього середовища. 3. Співпраця з приватними малим, середнім та великим бізнес-установами.

Орієнтовна загальна вартість проекту

148 000 грн.

Очікуваний термін реалізації проекту

01.06.2019 - 01.06.2020

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту

Нема

Приклади схожих рішень

Фізична особа – підприємець – Корчин Дмитрій Валерійович, розробивший формулу органічного розчину для вироблення біокомпосту. Організатор виробництва по переробці опалого листя органічним розчином біокомпосту та біогумуса вермикультурою у м.Зеленодольськ. Фізична особа – підприємець Попко Ігор Миколайович, сфера діяльності – розведення інших тварин по кведу 01.49, по Україні організовує бізнес на дощових черв’яках, запускає вермиферми технологічного черв’яка під виробництво біогумусу. Приймає участь у цьому проекті як постачальник черв’ячної маси під переробку опалого листя в біогумус і передача технології переробки. Товариство з Обмеженою Відповідальністю « Херсонський центр вермикультури», в особі директора товариства Ярошевського Дмитра Євгеновича – обов’язки товариства - маркетинг та збут виробленого з листя біокомпосту та біогумусу у місті Херсон та Херсонській області.

*Бюджет проекту:

Найменування товарів (робіт, послуг) Ціна за одиницю, грн. Оріентована вартість
Закупівля спецобладнання 28000 28000
Закупівля вермікультури 40000 40000
Збір листя 40000 40000
Закупівля розчинів для обприскування листя 40000 40000